Kandidáti na titul Pojišťovna roku 2010 nominováni

Kandidáti na titul Pojišťovna roku 2010 nominováni
06.05.2011

Užší nominace na titul Pojišťovna roku 2010 jsou již známy. Rozhodli o nich pojišťovací makléři z celé České republiky, kteří v období mezi 4. dubnem a 4. květnem 2011 hodnotili pojistitele na webových stránkách ankety www.pojistovnaroku.cz. 

Užší nominace na titul Pojišťovna roku 2010 jsou již známy. Rozhodli o nich pojišťovací makléři z celé České republiky, kteří v období mezi 4. dubnem a 4. květnem 2011 hodnotili pojistitele na webových stránkách ankety www.pojistovnaroku.cz.

 

Poprvé v historii soutěže se hlasovalo elektronicky. Kromě makléřů vedených v registru České národní banky se rovněž poprvé mohli hodnocení účastnit i pojišťovací zprostředkovatelé s registrací PA, a sice v kategorii životního pojištění.

 

Dalšími soutěžními kategoriemi letošního ročníku ankety jsou: specializované pojištění, autopojištění, pojištění občanů a pojištění průmyslu a podnikatelů.

 

Souhrnně za všech pět kategorií získali „zelenou“ k postupu do bojů o nejvyšší příčky tito pojistitelé z celkového počtu 41 hodnocených (řazeno abecedně):

 • Allianz pojišťovna, a.s. 
 • Atradius Credit Insurance N.V., organizační složka 
 • Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
 • Euler Hermes Čescob, úvěrová pojišťovna, a.s. 
 • Evropská Cestovní Pojišťovna, a.s.
 • Generali Pojišťovna a.s.
 • CHARTIS EUROPE S.A., pobočka pro ČR
 • Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
 • KUPEG úvěrová pojišťovna a.s.
 • Pojišťovna České spořitelny, a.s.
 • Pojišťovna VZP, a.s.
 • UNIQA pojišťovna, a.s.  

Ve srovnání s předchozím ročníkem ankety má tento seznam dva nováčky z řad specializovaných pojistitelů – úvěrovou pojišťovnu Euler Hermes Čescob a Pojišťovnu VZP. Jejich zařazení do TOP 12 reflektuje změny, ke kterým na pojistném trhu došlo v minulém roce. U pojištění pohledávek je to v souvislosti s ekonomickou krizí a Pojišťovna VZP se dostala do pozornosti makléřů zejména kvůli zvýšenému zájmu o zdravotní pojištění cizinců.. Všichni ostatní nominovaní pojistitelé se umístili na některém z prvních pěti míst již v loňském, jubilejním 10. ročníku ankety.

Konečné výsledky ankety budou slavnostně vyhlášeny na galavečeru dne 10. května 2011 v nové budově Národního muzea v Praze. Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů u této příležitosti rovněž udělí v pořadí již šestý čestný titul Osobnost pojistného trhu za mimořádné zásluhy o rozvoj pojišťovnictví v České republice.

 

Novinkou galavečera bude ocenění nejlepšího projektu financovaného Nadačním fondem pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví a vyhlášení vítěze soutěže o návrh ceny pro Pojišťovnu roku 2010, které se zúčastnili studenti UMPRUM z oboru skla. Z výsledku se budou moci radovat laureáti letošního ročníku.

 

Podrobné informace o anketě, její historii i kritériích hodnocení jsou k dispozici na webových stránkách ankety www.pojistovnaroku.cz.

 

Anketa přináší odbornou alternativu ke spotřebitelským soutěžím v oboru. Makléři jako profesionálové v pojištění a expertní poradci svých klientů, porovnávají nejen parametry nabízených produktů, ale hlavně skutečnou úroveň servisu jednotlivých pojistitelů tak, jak se s ní měli možnost každodenně setkávat v průběhu uplynulého roku.

 

Anketu Pojišťovna roku již tradičně organizuje Asociace českých pojišťovacích makléřů, letos poprvé pak ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven.

 

Záštitu 11. ročníku poskytl guvernér České národní banky Miroslav Singer.

AČPM