Makléřské odpoledne

je tradiční pracovně-společenské setkání členů AČPM, manažerů pojišťoven a partnerů ankety, které předchází slavnostnímu vyhlášení výsledků ankety Pojišťovna roku.

Nedílnou součástí akce se již dlouhodobě staly hlavně prezentace služeb partnerských pojišťoven makléřům. Účastníci oceňují i užitečný networking a odlehčené losování tomboly, která je symbolickou odměnou všem, kdo si našli čas a zúčastnili se hlasování v anketě. Nákupem cen do tomboly AČPM již řadu let podporuje chráněné dílny Modrý klíč

Makléřské odpoledne u příležitosti vyhlášení výsledků 22. ročníku ankety Pojišťovna roku se konalo ve čtvrtek 11.5.2023 od 14:30 do 16:30 hod v Malém sále Kongresového centra České národní banky v Praze.

 

S radostí vám představujeme partnerské pojišťovny letošního Makléřského odpoledne:

 

Agra pojišťovna

agrapojistovna Svou činnost na českém trhu zahájila Agra pojišťovna v říjnu 2006. Postupně se stala druhou největší zemědělskou pojišťovnou v ČR. A přestože toto pojištění nabízí několik dalších pojišťoven, Agra svou silnou pozici stále obhajuje. V současné době využívají jejích služeb téměř dva tisíce klientů. Správní náklady pojišťovny zůstávají trvale velmi nízké. Nemá vlastní obchodní službu a využívá služeb makléřů a svých přímých i nepřímých zakladatelů - pojišťoven Kooperativa, ČPP a UNIQA. Agra pojišťovna je organizační složkou rakouské pojišťovny Die Österreichische Hagelversicherung VVaG, která již sedmdesát pět let poskytuje své služby rakouským zemědělcům. Agra pojišťovna je pro české zemědělce dnes i do budoucna ten nejlepší zemědělský specializovaný pojistitel v Evropě.

 

 

Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna, a. s. je součástí největšího světového pojišťovacího koncernu Allianz Group, založeném v roce 1890. Skupina celosvětově zaměstnává zhruba 140 tisíc zaměstnanců po celém světě a působí ve více než 70 zemích. Pojišťuje nejen soukromé osoby a podnikatele, ale podporuje také moderní technologie, například mistrovství světa dronů či závody elektrických formulí. V České republice působí od roku 1993 a drží si místo třetí největší pojišťovny v zemi.

 

 

Colonnade Insurance ve střední Evropě

Colonnade Insurance S.A. (Colonnade) je neživotní pojišťovnou se sídlem v Lucembursku. Byla založena za účelem rozšíření pojišťovací činnosti kanadského holdingu Fairfax v rámci střední a východní Evropy. Fairfax Financial Holding je 100% vlastníkem společnosti. 
Máme licenci k upisování 17 z 18 zákonem stanovených pojistných odvětví neživotního pojištění (s výjimkou odvětví 10 - pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel). Naše licence je na základě svobody poskytování služeb platná ve všech členských státech EU. Colonnade je zajišťována předními světovými zajistiteli v čele se Swiss Re, Hanover Re, Munich Re, BRIT, AWAC, Lloyd’s syndicate, AIG.
Působíme prostřednictvím poboček v Bulharsku, České republice, Maďarsku, Rumunsku, Polsku, na Slovensku a dceřiné společnosti na Ukrajině. V dynamicky rostoucím týmu pracuje v současné době více než 500 zkušených specialistů. Naše produktové portfolio zahrnuje širokou škálu produktů pro jednotlivce i společnosti. Od roku 2017 jsme držitelem ratingu finanční síly A-.

 

 

Česká podnikatelská pojišťovna, Vienna International Group

Česká podnikatelská pojišťovna patří do desítky největších pojišťoven v ČR. Na českém pojistném trhu působí od roku 1995. Svým klientům poskytuje komplexní služby v oblasti životního a neživotního pojištění. S více než 1,2 milionem pojištěných vozidel je trojkou na trhu v povinném ručení a čtvrtou největší neživotní pojišťovnou.
Aktuálně firma spravuje téměř 1,8 mil. pojistných smluv a její služby využívá přes 1 milion klientů. Společnost je součástí jedné z největších evropských pojišťovacích skupin Vienna Insurance Group.

 

 

Direct pojišťovna

Další pojišťovna v řadě? Nejsme a nikdy nebudeme. Direct představuje pojišťovnu, která vznikla a vyvíjí se, protože jsme přesvědčeni, že věci v pojišťovnictví mohou fungovat i lépe. Protože věříme, že to jde i jinak. Direct je pojišťovnou pro lidi v tom nejlepším slova smyslu: nebudeme na vás mluvit složitým jazykem a schovávat se za skryté háčky, hvězdičky a nenápadné poznámky malým písmem. U nás se můžete spolehnout, že vždy budeme hledat a nabízet jednoduchá a spolehlivá řešení tak, abychom dostáli tomu, proč tady jsme – pomohli v situaci, když se stane „průšvih“. Používáme při tom zdravý rozum, protože tak nám to dává smysl. Při všem, co děláme, věříme, že i pojišťovna může být lidská a přátelská. Kdykoliv se na ni obrátíte nebo ona komunikuje s vámi. My v Directu důvěřujeme svým instinktům a těší nás, když budete s námi. S pojišťovnou, která ve 21. století neprofituje z minulosti, ale žije přítomností a vyhlíží optimisticky do budoucnosti. S Directem, jeho produkty a službami se můžete setkat na pobočkách, na internetu, na telefonní lince nebo v nabídce našich partnerů - makléřských společností. Prostě právě tam, kde vám to nejvíc vyhovuje. Vždy vás rádi uvidíme a uslyšíme.

 

 

Generali Česká pojišťovna

Generali Česká pojišťovna představuje moderní finanční institucí se silnou znalostí českého trhu a mezinárodním zázemím. Její kořeny sahají hluboko do 19. století.
Velikost pojišťovny a její stabilita zaručují, že Generali Česká pojišťovna bude za všech okolností schopná dostát svým závazkům. Stejně jako přinášet zásadní technologické inovace i rychlé a profesionální služby.
Miliony klientů si nás vybraly a spoléhají na nás. Spravujeme téměř 7,5 milionů smluv, které zajistí rozsáhlou pojistnou ochranu v případě nepříznivých životních situací. Klienti tak mají k dispozici nejen kvalitní pojištění a srozumitelné služby, ale také rychlé a efektivní vyřízení škod.
Generali Česká pojišťovna je snadno dostupná napříč celou Českou republikou, a to nejen ve velkých městech, ale i v těch menších. Naši odborníci jsou připraveni pomoci klientům s řešením jejich specifických potřeb.

 

 

Hasičská vzájemná pojišťovna

byla založena v roce 1900 a je jedním z nejstarších pojišťovacích ústavů v Evropě. V roce 1992 byla její činnost obnovena Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska. HVP, a.s. nabízí pojišťovací produkty širokému okruhu klientů, fyzickým i právnickým osobám v oblasti životního i majetkového pojištění. Podporuje protipožární prevenci a činnost sborů dobrovolných hasičů na území České republiky.

 

 

Kooperativa

Kooperativa Jsme univerzální pojišťovna, která již 30 let v ČR nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění pro občany, drobné firmy i velké podniky. Jsme česká firma se stabilním zázemím skupiny Vienna Insurance Group.
Kvalita poskytovaného servisu je pro nás stejně důležitá jako porozumění každodennímu životu. Důvěru stavíme na rychlém a osobním řešení nejen u pojistných událostí, ale také při sjednávání smlouvy nebo běžném kontaktu.
Kooperativa je součástí Vienna Insurance Group (VIG). Jde o předního specialistu na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům.

 

 

Pillow pojišťovna

pillow Nejrychleji rostoucí česká pojišťovna a trojnásobný vítěz (2020-2022) soutěže o nejlepší novinku v pojištění – Pojišťovací inovátor. Pojištění pro klidný spánek klientů. Jednoduché, upřímné, férové. Pojišťovna se opírá o největší světové zajišťovny a stojí za ní jedna z největších českých finančních skupin (RSJ).

 

 

SV pojišťovna, a.s.

sw SV pojišťovna, a. s. byla založena v roce 1994 pod názvem VICTORIA pojišťovna, a. s. a následně v roce 2012 přejmenována na ERGO pojišťovna, a.s.
Jako držitel univerzální pojišťovací licence nabízí SV pojišťovna svým klientům široké portfolio pojistných produktů. Jsme specialistou na cestovní pojištění, zdravotní pojištění cizinců, pojištění odpovědnosti pilota a pojištění prodloužené záruky. Dále se zaměřujeme zejména na pojištění majetku, pojištění odpovědnosti, životní pojištění a úrazové pojištění.
Od 4. listopadu 2021 je vlastníkem pojišťovny S. V. Holding AG . S.V. Holding AG je také  100% vlastníkem společností Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung AG a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung AG. Akcionáři a zakladateli S.V. Holding AG jsou prostřednictvím holdingových společností saské spořitelny a jihoněmecké pojišťovny Bayern-Versicherung AG se sídlem v Mnichově a SV Sparkassen Versicherung se sídlem ve Stuttgartu.

 

 

O finanční skupině UNIQA

uniqa UNIQA pojišťovna vyvíjí své aktivity na českém pojistném trhu již 30 let. Jako univerzální pojišťovna nabízí kompletní paletu pojistných produktů pro občany i korporátní klienty. Podle objemu pojistného figuruje aktuálně mezi šesti nejsilnějšími pojišťovnami v Česku, na Slovensku drží pozici čtyřky. Nedávno dokončila fúzi se společnostmi AXA. Z pojišťovny se stala česko-slovenská finanční skupina pokrývající nebo zprostředkovávající komplexní finanční služby v oblasti pojištění, penzí, investic, stavebního spoření i hypotečních úvěrů. Finanční skupina UNIQA obsluhuje na českém a slovenském trhu obsluhuje na 2,6 milionu klientů.
Je součástí mezinárodního koncernu UNIQA Insurance Group, který je aktivní na 18 evropských trzích, zaměstnává na 22 400 pracovníků a obsluhuje aktuálně více než 16 milionů klientů. Klíčovým regionem pro jeho aktivity jsou rakouský trh a střední Evropa. Česká a slovenská UNIQA jsou dlouhodobě „premiantky“ co do předepsaného pojistného i hospodářského výsledku, a přispívají tak rozhodujícím způsobem k úspěchu mezinárodní části koncernu.