Pojišťovna roku 2010: odborná anketa na prahu druhé dekády své existence

Pojišťovna roku 2010: odborná anketa na prahu druhé dekády své existence
06.04.2011

Letos již po jedenácté sestaví makléři, na základě svých zkušeností,  žebříček nejlepších pojistitelů.

Letos již po jedenácté sestaví makléři na základě svých zkušeností žebříček nejlepších pojistitelů. Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) odstartovala další ročník soutěže Pojišťovna roku 2010. Záštitu 11. ročníku této exkluzivní ankety poskytl Miroslav Singer, guvernér České národní banky.

 

V letošním ročníku mohou pojišťovny uspět v následujících šesti kategoriích:

 

  • Pojišťovna roku 2010 – pojištění průmyslu a podnikatelů
  • Pojišťovna roku 2010 – pojištění občanů
  • Pojišťovna roku 2010 – autopojištění
  • Pojišťovna roku 2010 – životní pojištění
  • Pojišťovna roku 2010 – specializované pojištění

 

Prezídium AČPM v rámci ankety opět udělí zvláštní ocenění Osobnost pojistného trhu za mimořádný přínos v oblasti pojištovnictví. V předešlých ročnících titul získali Luděk Menčík (Pojišťovna roku 2003), Petr Pavlík (Pojišťovna roku 2005),Vladimír Mráz (Pojišťovna roku 2007), Marek Venuta (Pojišťovna roku 2008) a František Stach (Pojišťovna roku 2009).

Na uspořádání ankety letos poprvé spolupracuje i Česká asociace pojišťoven (ČAP), která tak akci podpořila svou odbornou autoritou.

Dalším organizátorem a generálním mediálním partnerem ankety je Opojištění.cz, jediný specializovaný informační server zaměřený na pojišťovnictví.


Generálním partnerem ankety je již tradičně renomovaná auditorská a poradenská společnost KPMG Česká republika.

V souvislosti s odstartováním soutěže byly spuštěny samostatné webové stránky www.pojistovnaroku.cz, na kterých jsou k dispozici veškeré informace k průběhu letošního ročníku ankety a informace z její historie.

Na těchto webových stránkách také probíhá hlasování prostřednictvím elektronických formulářů, což kromě snazšího zpracování výsledků poskytuje i větší komfort samotným hodnotitelům.

 

K hodnocení kategorie Pojišťovna roku – životní pojištění budou kromě makléřů poprvé přizváni také ostatní registrovanípojišťovací zprostředkovatelé (PA).

Výsledky ankety Pojišťovna roku 2010 budou slavnostně vyhlášeny 10. května 2011 v nové budově Národního muzea v Praze. 

AČPM