Skleněné polštáře pro vítěze v Pojišťovně roku

Skleněné polštáře pro vítěze v Pojišťovně roku
18.05.2011

Krásné skleněné polštáře - takové byly ceny, které dostali od Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) vítězové soutěže o Pojišťovnu roku.

Krásné skleněné polštáře - takové byly ceny, které dostali od Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) vítězové soutěže o Pojišťovnu roku.

"Skleněné polštáře mě napadly hned z několika důvodů. Pojišťujeme se přece z důvodu jistoty a pocitu bezpečí, kdyby se něco přihodilo. A právě díky tomu, že jsme dobře pojištění, můžeme klidně spát. A při slově spánek se nám automaticky vybaví polštář," říká studentka Alena Hájková z UMPRUM, jejíž návrh zvítězil.

Tady jsou skleněné polštáře zblízka:

Studentka přemýšlela nad sloganem: Díky nám můžete klidně spát... A protože se každému při slově spánek automaticky vybaví polštář, uvažovala o návrhu polštáře. Zprvu to možná autorce připadalo legrační, ale návrh bylo možné uskutečnit. A tak byly skleněné polštáře na světě.

Symbolika zlaté, stříbrné a bronzové je jasná podle umístění. Světle modrou barvu pro osobnost roku zvolila autorka podle barvy loga AČPM.

Autorka Alena Hájková pochází z Prahy, v roce 2008 odmaturovala na střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě obor Modelářství lisovaného skla.

Na stejné škole se věnovala během následujícího roku broušení skla.

V současné době druhým rokem studuje na Vysoké škole uměleckoprmyslové v Praze obor sklo pod vedením akademického sochaře Ronyho Plesla.

V budoucnu by chtěla pokračovat ve volné tvorbě a designu a především pracovat se sklem.

Účastnila se několika výstav. V roce 2010 v Tubbergenu v Holansku (Glasrijk Tubbergen) a v pražském UMPRUM museum výstavy "100 % glass".

Rok předtím to byla účast na výstavě CONNECTIONS 2009, která proběhla v Galerii Mánes. V roce 2007 vystavovala v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a Glasfachschule Zwiesel "Sklo bez hranic".