Výsledky 2012

Pojišťovna roku 2012 – celkové výsledky:

Osobností pojistného trhu se stal prof. Ing. Jaroslav Daňhel, CSc., bývalý člen vedení České pojišťovny a dlouholetá opora Katedry bankovnictví a pojišťovnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.

Organizátoři ankety rovněž vyhlásili vítěze soutěže mezi studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v oboru sklo o ztvárnění ceny pro Pojišťovnu roku 2012. Prvenství za svůj originální návrh a šek na 10.000 Kč získala Michaela Doležalová, studentka I. ročníku VŠUP.

 

Pojištění průmyslu a podnikatelů
1 Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
2 Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
3 Allianz pojišťovna, a.s.
4  ACE European Group Ltd, org. složka.
5  AIG Europe Limited, org. složka pro Českou republiku
Pojištění občanů
1 Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
2 Allianz pojišťovna, a.s.
3 Wüstenrot pojišťovna a.s.
4 Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
5 Generali Pojišťovna, a.s.
Autopojištění
1 Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
2 Allianz pojišťovna, a.s.
3 Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
4 UNIQA pojišťovna, a.s.
5 Generali Pojišťovna a.s.
Specializované pojištění
1 Evropská Cestovní Pojišťovna, a.s.
2 Pojišťovna VZP, a.s.
3 D.A.S. Pojišťovna právní ochrany, a.s.
4 KUPEG úvěrová pojišťovna a.s.
5 Atradius Credit Insurance N.V., org.složka
Životní pojištění
1 Pojišťovna České spořitelny, a.s., VIG
2 Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
3 Allianz pojišťovna, a.s.
4 ING Životní pojišťovna N.V., pobočka pro ČR
5 Generali Pojišťovna a.s.
TOP5 pojišťovací makléř roku

C.E.B.,a.s.

INSIA a.s.

Pojišťovací makléřství INPOL a.s.

RENOMIA, a.s.

RESPECT, a.s.
Osobnost pojišťovacího trhu

 prof. Ing. Jaroslav Daňhel, CSc.

 

 

V této kategorii hodnotí zástupci pojišťoven makléře podle kritérií, jako je kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř-pojišťovna a makléř-klient, správa pojištění, nebo podpora kultivace trhu.


Za rok 2012 bylo ocenění TOP5 pojišťovací makléř roku uděleno těmto společnostem:


Společnost C.E.B. - Central European Brokers

Společnost se zabývá zprostředkováním pojištění s registracemi pojišťovacího makléře i agenta, makléřskou činnost zahájila v roce 2006. Písmena C.E.B. sice nemají přívlastek společnosti nadnárodního charakteru, ale představují zejména osobnosti s dlouholetými zkušenostmi na českém pojistném trhu, připravené úspěšně pokračovat v práci ve prospěch svých klientů. Společnost přináší na pojistný trh zejména takové hodnoty, jako jsou korektnost vzájemných vztahů s obchodními partnery, nezávislost, profesionalita a originální řešení potřeb klientů, které maximálně zohledňuje jejich potřeby.


INSIA a.s.

makléřská síť INSIA letos oslaví již 21. výročí svého založení.INSIA stála u zrodu tehdejší Komory pojišťovacích makléřů. Jako nejrychleji rostoucí firma v oboru je držitelkou celé řady ocenění (Deloitte Fast 50, European Business Awards), úspěšně expanduje do zahraničí a v r. 2011 uzavřela startegické partnerství s největší makléřskou firmou na světě Marsh s cílem vybudovat síť makléřů v dalších zemích Evropy.


Pojišťovací  makléřství INPOL a.s.

Pojišťovací makléřství Inpol se řadí mezi matadory českého makléřského trhu. Firma byla založena v r. 1994. Objemem předepsaného pojistného patří k největším společnostem svého druhu s celorepublikovým pokrytím a komplexní bnabídkou služeb v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik.


Renomia, a.s.

Renomia je největší českou pojišťovací společností, která své odborné služby poskytuje již od roku 1993. úspěšně rozvíjí své aktivity nejen v ČR, ale i v dalších zemích střední a východní evropy. Je také zakladatelkou a manažerkou sitě pojišťovacích makléřů působících v ČR pod značkou RENOMIA NETWORK. Firma je držitelkou historicky prvního ocenění makléř roku 2011.


Respect, a.s.

pojišťovací makléřská skupina Respect je nejen jedním ze zakládajících členů AĆPM, ale patří také mezi ustavující členy světové sítě makléřských společností UNiBA, která působí ve více než 110 zemích na pěti kontinentech. RESPECT pracuje na českém trhu již 20 let, především v sektoru pojištění středních a velkých průmyslových a komerčních rizik.