Výsledky 2013

V anketě Pojišťovna roku 2013 vítězí Allianz, ERV a Kooperativa 

Praha 20. května 2014 - 14. ročník odborné ankety Pojišťovna roku zná své vítěze – pojišťovací makléři z celé České republiky ohodnotili výkony pojistitelů v roce 2013 takto: z celkových pěti vyhlašovaných kategorií se o prvenství rozdělily Allianz pojišťovna (dvě nejvyšší umístění) Kooperativa pojišťovna ze skupiny VIG (také dvě), a v rekordu ankety již po osmé za sebou obsadila nejvyšší příčku v kategorii specializované pojištění ERV pojišťovna (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna).

Výsledky ankety dnes na společné tiskové konferenci oznámili organizátoři této nejstarší soutěže na pojistném trhu: Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM), Česká asociace pojišťoven (ČAP) a specializovaný server OPojištění. Slavnostního galavečera

k předávání ocenění ve Velkém sále Slovanského domu v Praze se zúčastnilo na 250 makléřů, top manažerů pojišťoven, zástupců ČNB a MF, představitelů asociací finančního trhu a dalších významných hostů v čele s viceguvernérem ČNB prof. Vladimírem Tomšíkem, který celou akci zahajoval.

V komentáři k výsledkům ankety její „otec-zakladatel“ a předseda AČPM Ivan Špirakus připomíná, že makléři takto hodnotí výkony pojistitelů již od r. 2000. „Anketa za tu dobu samozřejmě prošla celou řadu modifikací, ať už jde o hodnocené kategorie či metodiku kritérií výsledků, nicméně jedna konstanta je neměnná: jsou to pojišťovací makléři, kdo na straně svých převážně korporátních klientů každodenně spolupracují s pojistiteli a jejich „verdikt“ v anketě tak odráží aktuální pohled na úroveň činnosti a služeb pojišťoven na českém pojistném trhu. Z tohoto pohledu jsou výsledky ankety nesmírně cenné,“ domnívá se předseda AČPM. Stoupající prestiž soutěže pak podle jeho názoru jen podtrhuje význam úlohy pojišťovacích makléřů v procesu zajištění pojistné ochrany, včetně likvidace škod.

Pokud jde o samotné výsledky, celkem již tradičně největší změny v porovnání s předchozím ročníkem zaznamenává kategorie specializovaného pojištění, která má v podstatě jednu stálici – pojišťovnu ERV v čele. Na dalších místech se střídají ostatní specializovaní pojistitelé v závislosti na inovaci v zavádění svých produktů. „Nelze také opomenout návrat České pojišťovny mezi pět nejlepších hned ve dvou kategoriích – změny ve vedení a celkové koncepci služeb poskytovaných ČP evidentně přinášejí ovoce“, dodává I. Špirakus.

Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů na základě nominací členů AČPM a doporučení pojistitelů také již po deváté v historii ankety udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. V ročníku 2013 byl jmenován Ing. Václav Křivohlávek, CSc., bývalý ředitel Úřadu státního dozoru v pojišťovnictví a penzijním připojištění, nyní pedagog VŠFS.

V ročníku 2013 doznalo drobné změny oceňování pojišťovacích makléřů. Vítězství si odnáší společnost Renomia. „V předchozím ročníku pojišťovny vybíraly pět nejlepších makléřů na základě kritérií, které jsme v letošním roce upravili tak, aby bylo možné vyhodnotit i konkrétní pořadí. Jsem rád, že se nám daří neustále zvyšovat úroveň ankety a ukázat tak společné úsilí pojišťoven a makléřů přispět ke všeobecné kultivaci českého pojišťovnictví, posílení jejího image jako významného sektoru ekonomiky a zároveň ocenit jeho nejlepší hráče“ říká Tomáš Síkora, výkonný ředitel ČAP.

Anketu pojišťovacích makléřů již šestým rokem podporuje společnost KPMG Česká republika. Romana Benešová, Partner odpovědný za Risk Consulting, upozorňuje:

„Ačkoliv se pojišťovny v době minimálního růstu musí orientovat zejména na své klienty, zlepšování zkušenosti zákazníků a na podporu obchodu, jsou dnes významně zatěžovány regulatorní agendou. Úkoly vyplývající z evropské směrnice Solvency II nabírají na intenzitě, reakce na požadavky nového občanského zákoníku pokračují, znovu se také začala projednávat novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích. Regulace zprostředkování pojištění je jistě na místě, nicméně bychom se měli vydat rozumnou cestou, která kvalitní produkci podpoří, nikoli nadměrně zatíží.“

Organizátoři ankety rovněž vyhlásili vítěze soutěže mezi studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v oboru sklo o ztvárnění ceny pro Pojišťovnu roku 2013. Prvenství za svůj originální návrh a šek na 15.000 Kč získal Pavel Výtisk, student I. ročníku oboru design skla VŠUP.

Anketa přináší odbornou alternativu ke spotřebitelským soutěžím v oboru. Makléři jako profesionálové v pojištění a expertní poradci svých klientů, porovnávají nejen parametry nabízených produktů, ale hlavně skutečnou úroveň servisu jednotlivých pojistitelů tak, jak se s ní měli možnost každodenně setkávat v průběhu uplynulého roku.

Anketu Pojišťovna roku již tradičně organizuje Asociace českých pojišťovacích makléřů, nyní ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven a informačním serverem OPojištění.cz

 

Výsledky 14. ročníku ankety Pojišťovna roku 2013


Pojištění průmyslu a podnikatelů
1 Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
2 Allianz pojišťovna, a.s.
3 Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
4 AIG Europe Limited, organizační složka pro Českou republiku
5 UNIQA pojišťovna, a.s.
Pojištění občanů
1 Allianz pojišťovna, a.s.
2 Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
3 Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
4 Generali Pojišťovna a.s.
5 Česká pojišťovna, a.s.
Autopojištění
1 Allianz pojišťovna, a.s.
2 Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
3 Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
4 Česká pojišťovna, a.s.
5 Generali Pojišťovna a.s.
Specializovaný pojistitel
1 ERV pojišťovna, a.s.
2 AGRA pojišťovna, org. složka
3 D.A.S. Pojišťovna právní ochrany, a.s.
4 Atradius Credit Insurance N.V., organizační složka
5 Euler Hermes Europe SA, organizační složka
Životní pojištění
1 Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
2 Pojišťovna České spořitelny, a.s., VIG
3 Allianz pojišťovna, a.s.
4 Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
5 Generali Pojišťovna a.s.

 

Pojišťovací makléř roku 2013
1 RENOMIA, a. s.
2 INSIA a.s.
3 Pojišťovací makléřství INPOL a.s.
4 C.E.B., a.s.
5 GrECo JLT Czech Republic s.r.o.

 

Pojišťovací makléř roku 2013

V této kategorii hodnotí zástupci pojišťoven makléře podle kritérií, jako je kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř-pojišťovna a makléř-klient, správa pojištění, nebo podpora kultivace trhu.

 


 


Renomia, a.s.

Renomia je největší českou pojišťovací společností, která své odborné služby poskytuje již od roku 1993. úspěšně rozvíjí své aktivity nejen v ČR, ale i v dalších zemích střední a východní evropy. Je také zakladatelkou a manažerkou sitě pojišťovacích makléřů působících v ČR pod značkou RENOMIA NETWORK. Firma je držitelkou historicky prvního ocenění makléř roku 2011.


INSIA a.s.

makléřská síť INSIA letos oslaví již 21. výročí svého založení.INSIA stála u zrodu tehdejší Komory pojišťovacích makléřů. Jako nejrychleji rostoucí firma v oboru je držitelkou celé řady ocenění (Deloitte Fast 50, European Business Awards), úspěšně expanduje do zahraničí a v r. 2011 uzavřela startegické partnerství s největší makléřskou firmou na světě Marsh s cílem vybudovat síť makléřů v dalších zemích Evropy.

 

Pojišťovací  makléřství INPOL a.s.

Pojišťovací makléřství Inpol se řadí mezi matadory českého makléřského trhu. Firma byla založena v r. 1994. Objemem předepsaného pojistného patří k největším společnostem svého druhu s celorepublikovým pokrytím a komplexní bnabídkou služeb v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik.


Společnost C.E.B. - Central European Brokers

Společnost se zabývá zprostředkováním pojištění s registracemi pojišťovacího makléře i agenta, makléřskou činnost zahájila v roce 2006. Písmena C.E.B. sice nemají přívlastek společnosti nadnárodního charakteru, ale představují zejména osobnosti s dlouholetými zkušenostmi na českém pojistném trhu, připravené úspěšně pokračovat v práci ve prospěch svých klientů. Společnost přináší na pojistný trh zejména takové hodnoty, jako jsou korektnost vzájemných vztahů s obchodními partnery, nezávislost, profesionalita a originální řešení potřeb klientů, které maximálně zohledňuje jejich potřeby.

 

GrECo JLT Czech Republic s.r.o.

Společnost GrECo JLT Czech Republic s.r.o., je přední pojišťovací makléřská společnost. Patří mezi největší pojišťovací makléře v České republice. 
Své služby poskytuje domácím i mezinárodním společnostem v oblasti průmyslu, obchodu, řadě asociací a municipalit. Nabízí pojištění všech pojistitelných rizik. Svým propojením na mezinárodní partnerskou síť, je nositelem nejmodernějších pojišťovacích technik a produktů, běžných na nejvyspělejších trzích. GrECo v současné době představuje lídra v oblasti IT řešení pojištění a správy rizik.