Výsledky 2015

Vítězi v anketě Pojišťovna roku 2015 jsou ČPP, Kooperativa a ERV  

V pořadí již 16. ročník odborné ankety Pojišťovna roku, v níž pojišťovací makléři hodnotí spolupráci s pojistiteli, zná své vítěze. Hned tři z celkových pěti vyhlašovaných kategorií ovládlaČeská podnikatelská pojišťovna ze skupiny VIG. V kategorii životní pojištění si pomyslné zlato odnáší Kooperativa pojišťovna z téže skupiny, a v rekordu ankety již po desáté za sebou obsadila nejvyšší příčku v kategorii specializované pojištění ERV Evropská pojišťovna.

 

Výsledky ankety oznámili organizátoři této nejstarší profesní soutěže na pojistném trhu: Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem OPojištění.cz. Slavnostního galavečera k vyhlášení výsledků se zúčastnilo na 200 makléřů, top manažerů pojišťoven, zástupců ministerstva financí, představitelů asociací finančního trhu a dalších významných hostů v čele s viceguvernérem ČNB prof. Vladimírem Tomšíkem, který celou akci zahájil.

 

„Letošní výsledky potvrzují, že postavení pojišťoven na trhu je z hlediska pojišťovacích makléřů stabilizované. To je pro české pojišťovnictví dobrá zpráva v době, kdy podmínky pro podnikání v tomto segmentu ekonomiky neustále přitvrzují,“ zhodnotila 16. ročník ankety Pojišťovna roku předsedkyně AČPM Jiřina Nepalová. Stoupající prestiž soutěže podle jejího názoru jen podtrhuje význam klíčové role makléřů jako odborných poradců, kteří prosazují a chrání zájmy svých klientů.

 

Místopředseda AČPM Ivan Špirakus dodává: „Největší změny v porovnání s předchozím ročníkem opět zaznamenala kategorie specializovaného pojištění, s výjimkou tradičního vítěze. Skupinu TOP 5 opustilaPVZP, která se stále více profiluje jako univerzální pojišťovna. Mezi pět nejlepších se naopak po pauze vrátily pojišťovny Euler Hermes, AGRA a KUPEG, což svědčí o diverzifikaci v potřebách klientů makléřských firem.“

 

V hodnocení členů AČPM pojistiteli z řad ČAP své loňské prvenství obhájila firma Respect jakoPojišťovací makléř roku 2015. K tomu poznamenal výkonný ředitel ČAP Jan Matoušek:

„Spolupráce pojišťoven s makléři má svou nezastupitelnou roli v péči, kterou společně poskytujeme klientům. Vzájemné hodnocení kvality na základě zkušeností z praxe je nejlepším důkazem společného úsilí pojišťoven a makléřů o kultivaci českého pojišťovnictví“.

 

Anketu Pojišťovna roku již řadu let podporuje renomovaná poradenská společnost KPMG Česká republika. „Pojišťovací makléři oceňují zejména dlouhodobý vzájemný vztah s pojišťovnami a kvalitní servis. Ve výsledcích ankety se projevuje jejich vzájemná stabilní spolupráce, proto došlo jen k malým změnám oproti předchozím letům. I KPMG se zaměřuje na dlouhodobé vztahy s pojišťovnami a makléři a na poskytování kvalitních služeb, proto jsme dlouhodobě partnerem této akce.“, komentuje výsledkyMarek Čáp, director KPMG Česká republika.

 

V rámci 16. ročníku ankety Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů také již tradičně udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Do „síně slávy“ byl jmenován dlouholetý výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů JUDr. Ing. Jakub Hradec, který se v pojišťovnictví pohybuje již úctyhodných 35 let.

Celkové výsledky

Pojištění průmyslu a podnikatelů

 1. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
 2. Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
 3. Allianz pojišťovna, a.s.
 4. UNIQA pojišťovna, a.s.
 5. AIG Europe Limited, organizační složka pro ČR
   

Pojištění občanů

 1. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
 2. Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
 3. Allianz pojišťovna, a.s.
 4. UNIQA pojišťovna, a.s.
 5. AIG Europe Limited, organizační složka pro ČR

Autopojištění

 1. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
 2. Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
 3. Allianz pojišťovna, a.s.
 4. UNIQA pojišťovna, a.s.
 5. Česká pojišťovna, a.s.

Specializované pojištění

 1. ERV Evropská pojišťovna, a.s.
 2. EULER HERMES SA, organizační složka
 3. D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR
 4. AGRA pojišťovna, organizační složka
 5. KUPEG úvěrová pojišťovna a.s.

Životní pojištění

 1. Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
 2. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG
 3. Allianz pojišťovna, a.s.
 4. UNIQA pojišťovna, a.s.
 5. Pojišťovna České spořitelny, a.s., VIG

Pojišťovací makléř roku 2015

 1. RESPECT, a. s.
 2. INSIA a.s.
 3. RENOMIA, a. s.
 4. OK GROUP a.s.
 5. GrECo JLT Czech Republic  s.r.o.